Etiler Mah. E. Çelebi Cad. No:23 R.Plaza Kat:1 No:106 Muratpaşa/Antalya
0 850 432 73 24

Adli Bilişim, Siber Güvenlik ve Bilişim Hukuku

Adli Bilişim ve Siber Güvenlik Danışmanlığı

7 Saat + her hafta yeni konu 1 eğitim:500 TL Paket 3lü:1000 TL (KDV Hariç)

Adli bilişim uzmanları hangi alanlarda çalıştığını, olay yeri inceleme prosedürleri , delil elde etme yöntemleriyle birlikte bilişim cihazlarında delillerin nasıl korunacağını, bilgisayar ve mobil inceleme ve en çok kullanılan ekipmanları ve yazılımları göreceğiz. İmaj alma, Yazma koruma, Ram imajı yani canlı imaj, Bilgisayar incelemesinde yapılan işlemler, mobil inceleme proğramları ve daha fazlası adli bilişim temellerinde öğreneceğiz. Adli animasyon nedir animasyon proğramları ve animasyon hazırlama adımlarını, adli görüntü inceleme ve ses incelemesi , kullanılan proğramlar ve adli açıdan inceleme koşulları şartları, netleştirme, iyileştirme işlemleri bu eğitimde yer alıyor.
Siber Güvenlik önlemleri ve uzmanlığı eğitimi günümüzde bilişim sektöründe çalışan ve bilişim cihazlarını kullanan tüm işletmelerin ve kişilerin bilmesi gereken bir konudur. 8 bilgisayar korsanı ve yaptığı işler. Zararlı yazılımların hepsi ve almamız gereken önlemler. Güvenlik ve tehdit unsurları. Bilişim suçları ve türleri. İnternette dolandırıcılık. Saldırılar. Saldırı çeşitleri ve tespiti uygulamaları. Dünyadaki uygulanan tüm Sızma Penetrasyon testleri, Şifreleme tarihi ve şifre kırma tarihi. Sosyal medya Güvenliği Eğitimde yer almaktadır.


Bilişim Hukuku
Türkiyede uygulanan tüm bilişim hukuku alanında kanunları bu eğitimde göreceğiz. Günümüzde revaçta olan kişisel verilerin korunması kanunu yani (KVKK) eğitimide içinde yer almaktadır.